Doğru Isınma Rehberi


Doğru Isınma Rehberi

Öncelikle ısıtacağınız alana en uygun güçte (watt) bir ürün seçmeliyiz.(Aşağıdaki örnek tablo size bu anlamda yardımcı olacaktır.) 
 

GÜÇ (WATT)   VOLTAJ   AÇIK ALAN (M2)   KAPALI ALAN (M2)   TÜKETİM( KW/SAAT) 
1600 220-240 11 22 0,96
1800 12 24 1,10
2000 15 25 1,20
2300 18 28 1,40
2500 20 30 1,50
3000 25 35 1,80

Not: Yukardaki ürün önermeleri korunaklı bir ortam dikkate alınarak yapılmıştır.

2) Yukardaki tabloda örneklenen enerji tüketimleri  (1 saat/kw.) Isıtıcınızda kullanacağınız standartlara uygun, kaliteli bir “termostat”  ve bu termostatın devrede tutulması halinde söz konusu olacaktır. Bu nedenle ortam ısınmasını kontrol etmek, gereksiz tüketimi önlemek, dolayısıyla ısınma maliyetini asgaride tutabilmek için termostat önemli bir işlev görür. Ekonomik ve verimli bir ısınma için Kumtel; uluslararası sertifikalarla belgeli, kaliteli ve uzun ömürlü termostatları kullanarak ısınma giderlerinizi asgaride tutar ve size azami verimi sunar.

3) Verimli ve ekonomik ısıtma için ikinci önemli araç; elektrik enerjisini ısıya dönüştüren direnç telleri olan “rezistans ”tır. Kumtel ısıtıcılarında kullandığı rezistanslar devre başlarına damlatılan gümüş ile hem ısınmanın gücünü artırmakta, hem de ömrünü uzatmaktadır. Özel “elipsoidal” sarım tekniği ile en ileri teknoloji uygulanarak,   alınan elektrik enerjisi doğrudan cihaza ve ortama aktarılır ve  tam verim sağlanır.

4) Güvenli ve sağlıklı ısınma için;
Kumtel ısıtıcılarda kullanılan tüm malzemeler; insana, ortama, çevreye ve hayvanlara zarar vermeyen uluslararası standartlara sahiptir. Kullanılan tüm metal aksamlar, plastikler ve boyalar da  bu standartlar esas alınaktadır. “yanmaz” vetutuşmaz özellikteki kablolar ile insan ve ortam güvenliği azami ölçüde  sağlanmakta, ayrıca “ devrilme emniyeti” ile  olası devrilme durumunda elektrik girişi devreden çıkarak tam güvenlik sağlanmaktadır.

5) Isıtıcılarımızdaki “buhar” ünitesi ile havanın nemlendirilmesi sağlanmakta özellikle kapalı alanlarda uzun süreli kullanımlarda oluşabilecek kuru havaya karşı ortam nemlendirmesi  ile önlem alınmaktadır.

(Alıntı; Kumtel)